Κορνοφωλιά - Αρχαιολογικά ευρήματα Κορνοφωλιά - Αεροφωτογραφία Καιρός
  Αρχή σελίδας » Κατάλογος » Ποδοσφαιρική Ομάδα Ορισμός Αρχικής Σελίδας  |  Προσθήκη στα Αγαπημένα
- Λίγα λόγια
- Επικοινωνία
Νέα
Ανακοινώσεις
Το ΒΗΜΑ του Κορνοφωλιώτη
Γενικά στοιχεία
Πολιτιστικός Σύλογος
Ιππικός Όμιλος Κορνοφωλιάς
Αρχαιολογικά ευρήματα
Τοπωνύμια
Εκκλησία
Μοναστήρι
Ποδοσφαιρική Ομάδα
Καφενεία
Ταβέρνες
Τόποι αναψυχής
Καλλιέργιες
Έβρος ποταμός
Τραγούδια για την Κορνοφωλιά
Βιβλιογραφία
Λεξικό ...
Χρήσιμα τηλέφωνα
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010 - 2011

Ξεκίνησε το τοπικό πρωτάθλημα στην Α΄ κατηγορία Έβρου. Το χωριό μας αγωνίζεται στον νότιο όμιλο και ελπίζει σε μια καλή πορεία. Παρακάτω σας παρουσιάζουμε τα αποτελέσματα όλου του ομίλου ανά αγωνιστική και σε λίγο καιρό θα σας παρουσιάσουμε και την σύνθεση της ομάδας μας αναλυτικά.
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική

Ιπποκράτης-Άλεξ 0-1
Αισύμη-Φέρες 1-1
Ένωση Άνθ./Αρίστ.-Καππαδόκες 3-3
Διδυμότειχο-Κορνοφωλιά 0-0
Άβαντας-Δαδιά 1-1
Χιλή-Ποντιακός 1-1

2η αγωνιστική

Αισύμη-Ιπποκράτης 1-2
Άλεξ-Ένωση Άνθ./Αρίστ. σήμερα
Φέρες-Διδυμότειχο 0-0
Καππαδόκες-Άβαντας 2-0
Κορνοφωλιά-Χηλή 0-2
Ποντιακός-Δαδιά 1-1

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ιπποκράτης – Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-3
Διδυμότειχο – Αισύμη 3-0
Άβαντας – Άλεξ 3-2
Χιλή – Φέρρες 3-0
Ποντιακός – Καππαδοκία 1-2
Δαδιά – Κορνοφωλιά 1-1

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Διδυμότειχο – Ιπποκράτης 3-2
Ένωση Άνθ./Αρίστ – Άβαντας 1-1
Αισύμη – Χιλή 0-2
Άλεξ – Ποντιακός 0-0
Φέρρες – Δαδιά 2-1
Κορνοφωλιά – Καππαδοκία 1-4

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης – Άβαντας 2-2
Χιλή – Διδυμότειχο 3-1
Ποντιακός – Ένωση Ανθ./Αρίστ. 1-3
Δαδιά – Αισύμη 3-1
Κορνοφωλιά – Άλεξ 1-0
Καππαδοκία – Φέρρες 1-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Χηλή–Ιπποκράτης 2-0
Άβαντας–Ποντιακός 2-2
Διδυμότειχο–Δαδιά 3-0
Ένωση Ανθ./Αρίστ–Κορνοφωλιά 1-0
Αισύμη–Καππαδοκία 1-1
Άλεξ–Φέρρες 27/10

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης – Ποντιακός 1-1
Δαδιά – Χιλή 0-4
Κορνοφωλιά – Άβαντας 3-0
Καππαδοκία – Διδυμότειχο 1-0
Φέρρες – Ένωση Ανθ./Αρίστ. 1-3
Άλεξ – Αισύμη 4-0

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δαδιά – Ιπποκράτης 0-2
Ποντιακός – Κορνοφωλιά 1-1
Χιλή – Καππαδοκία 3-0
Άβαντας – Φέρρες 1-1
Διδυμότειχο – Άλεξ 0-0
Ένωση Ανθ./Αρίστ – Αισύμη 2-1

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης – Κορνοφωλιά 2-0
Καππαδοκία – Δαδιά 4-0
Φέρρες – Ποντιακός 0-0
Άλεξ – Χιλή 0-1
Αισύμη – Άβαντας 0-1
Ένωση Ανθ./Αρίστ – Διδυμότειχο 1-3

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καππαδοκία – Ιπποκράτης 1-1
Κορνοφωλιά – Φέρρες 5-0
Δαδιά – Άλεξ 0-5
Ποντιακός – Αισύμη 3-0
Χιλή – Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-2
Άβαντας – Διδυμότειχο 1-1

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φέρρες- Ιπποκράτης 2-0
Άλεξ-Καππαδόκες 2-2
Αισύμη – Κορνοφωλιά 2-1
Ένωση Ανθ./Αρίστ – Δαδιά 2-1
Διδυμότειχο-Ποντιακός 3-1
Άβαντας – Χιλή 0-4

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άλεξ- Ιποκκράτης 1-0
Φέρρες- Αισύμη 1-0
Καππαδόκες- Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-0
Κορνοφωλιά- Διδυμότειχο 1-2
Δαδιά- Άβαντας 2-1
Ποντιακός- Χιλή 2-2

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης- Αισύμη 1-0
Ένωση Ανθ./Αρίστ.-Άλεξ 4-1
Διδυμότειχο- Φέρρες 5-2
Άβαντας- Καππαδοκία 1-3
Χιλή- Κορνοφωλιά 4-2
Δαδιά- Ποντιακός δ.δ.

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κορνοφωλιά - Δαδιά 2-0

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης- Διδυμότειχο 0-2
Άβαντας- Ένωση Άνθ./Αρίστ. 2-1
Χιλή- Αισύμη 4-0
Ποντιακός- Άλεξ 2-2
Δαδιά- Φέρρες 3-0
Καππαδοκία- Κορνοφωλιά 1-0

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άβαντας- Ιπποκράτης 1-0
Διδυμότειχο- Χιλή 3-3
Ένωση Ανθ./Αρίστ- Ποντιακός 3-1
Αισύμη- Δαδιά 4-3
Άλεξανδρούπολη- Κορνοφωλιά 3-1
Φέρρες- Καππαδοκία 2-1

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης- Χιλή 2-6
Ποντιακός- Άβαντας 2-1
Δαδιά- Διδυμότειχο 1-7
Κορνοφωλιά- Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-1
Καππαδοκία- Αισύμη 2-2
Φέρρες- Άλεξ 0-2

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ποντιακός- Ιπποκράτης 1-0
Χιλή- Δαδιά 5-0
Άβαντας- Κορνοφωλιά 1-0
Διδυμότειχο- Καππαδοκία 2-4
Ένωση Ανθ./Αρίστ- Φέρρες 3-1
Αισύμη- Άλεξ 0-2

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης- Δαδιά 3-0
Κορνοφωλιά- Ποντιακός 2-1
Καππαδοκία- Χιλή 1-4
Φέρρες- Άβαντας 2-1
Άλεξ –Διδυμότειχο 0-3
Αισύμη- Ένωση Ανθ./Αρίστ. 1 - 1

20ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κορνοφωλιά-Ιπποκράτης 0-0
Δαδιά- Καππαδοκία 2-3
Ποντιακός- Φέρρες 2-0
Χιλή- Άλεξ 2-2
Άβαντας- Αισύμη 1-1
Διδυμότειχο- Ένωση Ανθ./Αρίστ. 2-3

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης- Καππαδοκία 2-1
Φέρρες- Κορνοφωλιά 1-2
Άλεξ- Δαδιά 3-1
Αισύμη- Ποντιακός 1-1
Ένωση Ανθ./Αρίστ- Χιλή 2-1
Διδυμότειχο- Άβαντας 6-2

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης-Φέρες 0-0
Καππαδοκία – Άλεξ 0-2
Κορνοφωλιά- Αισύμη 4-0
Δαδιά- Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-2
Ποντιακός- Διδυμότειχο 1-0
Χιλή- Άβαντας 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

01. Χηλή 50

02. Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 49

03. Διδυμότειχο 41

-. ΑΟ Αλεξανδρούπολη 41

05. Καππαδόκες 37

06. Ποντιακός 29

07. Κορνοφωλιά 25

08. Άβαντας 23

-. Ιπποκράτης 23

10. Φέρες 20

11. Δαδιά 12

12. Αισύμη 11

*Η Χηλή θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα στο μπαράζ με τον Ορέστη (Σάββατο, 30/4, στο Σουφλί).

*Υποβιβάστηκαν στη Β΄ Φέρες, Δαδιά, Αισύμη, ο Ιπποκράτης θα δώσει μπαράζ με τη Σαγήνη για μια θέση παραμονής, εφόσον υποβιβαστεί από τη Δ΄ ο Εθνικός.